[Zapowiedź wydawnicza] Kto zabił fabułę!?

zabil_nagW końcu pozwolili się pochwalić :)

22 czerwca na księgarskie półki trafi nowy, mam nadzieję, że udany, zbiór opowiadań kryminalnych. W jego skład wejdą historie przygotowane przez kilku blogerów książkowych, właściwie, aby być precyzyjnym, to przez dwóch blogerów i kilka blogerek. Do projektu zostaliśmy zaproszeni przez jednego ze znanych wydawców, od wielu lat obecnego na rynku, ale jeszcze nie wolno nam zdradzać, o kogo chodzi. Na szczęście są już trzy projekty okładki, choć wstępne, to jednak nadające się do prezentacji.

kto_ostatnia_bez_logo ktozabil2 kto_zabil

Każde z nas przygotowało jedno opowiadanie, moje nosi tytuł Ostatnia czwórka do Huty i oczywiście dzieje się w Krakowie. A zaczyna się tak:

Jerzy wpadł do wagonu przez pierwsze drzwi za motorniczym. Dzięki dużej determinacji,  w wyścigu do ostatniego krzesełka udało mu się wyprzedzić stare kobieciny wracające z zakupów na Starym Kleparzu. Wszystkie ledwo idące, ciągnące za sobą wózki wypełnione świeżymi warzywami, jakimś cudownym sposobem zawsze po przekroczeniu drzwi tramwaju  nabierały zadziwiającego wigoru. Ważne jednak, że zasiadł.

Ukołysany delikatnym skrzypieniem nowego Krakowiaka powoli zapadał w sen. Uśmiech wywołany przez wspomnienie kolegi Korneliusza delikatnie zmarszczył mu usta. W końcu, po tylu latach, pozbył się tego idioty ze swojego życia. Ten znajomy z pracy, nazywający się nieustannie przyjacielem, w końcu nie będzie mu już więcej zatruwał życia. Klawiatura, którą go zatłukł, okazała się świetnym narzędziem zbrodni. Dużo lepszym niż opasłe tomiszcze, którego planował pierwotnie użyć.

Zapraszamy do lektury :)

Credits: Zdjęcie na jednej z okładek pochodzi stąd.

15 komentarzy Dodaj swoje

Dodaj komentarz