Amazing Spider-Man Przeczytane 2019 

Amazing Spider-Man – Mroczne królestwo tom 2

Amazing Spider-Man. Globalna sieć. Mroczne królestwo. Tom 2 to moja kolejna wyprawa w rejony, których wcześniej nie znalem. Przez wiele lat Peter Parker wciąż był dla mnie chłopakiem z sąsiedztwa, który za sprawą pajęczego ugryzienia stał się superbohaterem. Owszem znakomitym, z niezłą gadką i ciekawymi przeciwnikami, ale bardzo lokalnym, nowojorskim. Teraz natomiast mamy szefa sporego koncernu technologicznego z produktów którego korzysta między innymi S.H.I.E.L.D.

Read More
Wszyscy patrzyli Przeczytane 2019 

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział – czuję się oszukany

Wszyscy patrzyli, nikt nie widział to pierwszy tom cyklu Miasto Szulerów, autorstwa Tomasza Marchewki. Tom pierwszy, który dla mnie okazał się być tomem ostatnim. Zupełnie nie przemówiła do mnie ta historia. Miało być dobrze, miała byś literatura jaką lubię, a wyszedł strzał z kapiszona zamiast z armaty. Wszyscy patrzyli, nikt nie widział Lubię kryminale kino z oszustami w rolach głównych. Kocham Vabank, Ocean’s Eleven i całe mnóstwo podobnych historii. Nie inaczej jest w przypadku książek. Kłamstwa Locke’a Lamory to jedna z moich ulubionych lektur. Nie oczekiwałem jednak aż tak wysokiego…

Read More
Upadające imperium Przeczytane 2019 

Upadające imperium, może w końcu się uda

Upadające imperium zaskoczyło mnie zupełnie i nie chodzi tu właściwie o fabułę. Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej Inkwizycji,a ja byłem przekonany, że książki Johna Scalziego nie pojawią się już w Polsce. ISA, która zaczęła go wydawać upadła, zdecydowanie nie za jego sprawą. Wydawnictwo Akurat po dwóch książkach odpuściło, chyba nie mieli pomysłu na promocję. Tak więc NieZwykłe mnie naprawdę zaskoczyło mile, kiedy zdecydowało się wydawać Scalziego. Mam nadzieję, że tym rzem w końcu „chwyci”, bo to już kolejna książka autora, która naprawdę przypadła mi do gustu.

Read More