O nas

janekJuż nie taki młody, jeszcze nie taki stary, wychowany w czasach, kiedy okładki były mało kolorowe, komiksy były rarytasem, a schody ruchome atrakcją. Miłośnik fantastyki i kryminałów, sięgający jednak także po inną literaturę, tata dwóch synów zwanych na potrzeby bloga Maszynem Losującym i Wielkim, nieustająco zakochany w swojej żonce, ciągle tej samej. Krakowianin od zawsze.
Nazwa bloga wzięła się z tego, że zacząłem pisać w momencie, kiedy firma, w której pracuję, zmieniła siedzibę, ja zacząłem jeździć tramwajem i czytać.
Notki są krótkie, bo długich nie umiem pisać.
Jeśli chodzi o współprace, to jestem jak najbardziej otwarty, ale z czasem bywa różnie.
W 2013 roku zostałem laureatem eBuki dla najlepszego bloga książkowego dla dorosłych.

Bloga przez naprawdę długi okres czasu współtworzył Adrian, który tak o sobie pisał:

Częstochowianin, urodzony humanista dorastający na przełomie wieków, w przyszłości pisarz i publicysta, obecnie samozwańczy grafoman i student filologii polskiej na jednej z częstochowskich uczelni. Entuzjasta literatury wszelakiej, od niedawna zagorzały kinoman łączący uwielbienie do filmów z książkowym hobby. Swoje zamiłowanie zawdzięczający kryminałom, lecz w pełni otwarty na gatunkową różnorodność. W tramwaju po to, by spełnić pragnienie pisania dla ludzi i dzielenia się swoją opinią, nabrać biegłości i doświadczenia oraz przeżyć fantastyczną przygodę. Twórca cyklu „Z zakurzonej półki” – ukłonu w stronę klasycznej, starszej lub zapomnianej literatury.

Jednak od jakiegoś czasu tramwaj ponownie ma jednego motorniczego, a aktywność Adriana ogranicza się do działań w obrębie fanpage na Facebooku. Liczę jednak, że jeszcze powróci :)

Serdecznie zapraszam!

12 Thoughts to “O nas”

 1. A myślałam, że to gliwicki tramwaj ;) Przez lata jeździł tylko tramwaj nr 4, ale zastąpiono go autobusem.

 2. „Już nie taki młody, jeszcze nie taki stary, wychowany w czasach kiedy okładki były mało kolorowe, komiksy były rarytasem, a schody ruchome atrakcją”. Nie mówiłeś, że piszesz o mnie. Tylko jeden szczegół się nie zgadza, proszę zgadnij, który.

  1. Janek

   Schody nie były atrakcją? ;)

 3. Ooo, to jak Cię spotkam w czwórce to na pewno zaczepię! :)

  1. Janek

   Zapraszam serdecznie :)

 4. Tomekk

  Że też ja Cię dopiero teraz naczytałem, ale jako usprawiedliwienie przyjmij, ja już kompletnie niemłody (z nadzieją, że jednak stary nie do kompletnego końca) – a blogi jako inteligentną formę kontaktu dopiero odkrywam;) Fantastyka i kryminał, no, no, no U mnie w komplecie m.in. Marinina, Rankin, niedoceniana Martina Cole, a to tylko początek półek (o Mankellu i Nesbo nie wspomnę). dalej Żamboch, Piekara cały, trochę Brenta. jeśli pozwolicie, to zaglądać będę tutaj częściej, zwłaszcza,ze i ja z Krakowa, więc mi po drodze.

  1. Janek

   Zapraszamy serdecznie, a do tego może uda się w tym Krakowie jakoś umówić? Bo czytających facetów to trochę jak na lekarstwo w moim otoczeniu.

 5. Nie jest może najlepsze miejsce na takie zaproszenie, ale lepiej tu niż nigdzie:)
  Zapraszam do współudziału w wyzwaniu Celuj w zdanie:) Hasło na czerwiec : letnia przygoda:)
  http://tu-sie-czyta.blogspot.com/2015/05/celuj-w-zdanie-moj-debiut-wyzwaniowy.html
  A nuż Ci się spodoba i zostaniesz na dłużej:)

 6. Janek ciągle ten sam tylko broda się zmienia ;)

 7. O, jaki sympatyczny Blogusław. Trafiłem tu całkiem niechcący, przy lekturze książki, której główny bohater tu zagląda ;) Myślałem, że to literacka fikcja, a tu proszę bardzo jaka perełka. Trafisz na mój lewy margines! Pozdrawiam zza blogowej miedzy.

  1. Janek

   Miło nam ogromnie, zapraszamy :)

Leave a Comment