You are here

Muzłumanie – prawda o nich?

Tytuł: Dlaczego nie jestem muzułmaninem
Autor: Ibn Warraq
Wydawca: Europa Przyszłości

Książka Dlaczego nie jestem muzułmaninem trafiła do mnie dzięki uprzejmości portalu http://www.czytanieszkodzi.pl/. Chwilę wcześniej przeczytałem ze sporym zainteresowaniem i przyjemnością Dlaczego nie jestem ateistą i kiedy zobaczyłem możliwość przeczytania kolejnego tytułu zahaczającego o religię zgłosiłem się natychmiast. Niestety obie książki okazały się być diametralnie różne, a ja z przeczytaniem Dlaczego nie jestem muzułmaninem nie poradziłem sobie. Spodziewałem się przyzwoitego tytułu z pogranicza filozofii i publicystyki, a autor napisał bardzo solidną książkę faktograficzną, można nawet użyć określenia naukową która nie ma na celu poznania religii a raczej wypunktowanie jej wad i słabości.

Nie jestem w stanie odnieść się ani do całości ( bo nie przeczytałem ) ani nawet do tego fragmentu który przeczytałem. Był on tak napakowany tekstami źródłowymi że chyba tylko ktoś znający dobrze historię arabską byłby w stanie cokolwiek o tym powiedzieć.

Nie polecam, nie ostrzegam, chciałem tylko aby nikt nie został zaskoczony. Książka może i ciekawa, ale piekielnie trudna w odbiorze.

Related posts

15 thoughts on “Muzłumanie – prawda o nich?

 1. Viv

  Coś tak czułam, że nie dla mnie…

  1. Spodziewałem się innego typu książki, a to mocno naukowe jest

 2. Ja też tak się czułam, odpuściłam sobie.

 3. Zgadzam się z tym, że nie jest to pozycja łatwa w odbiorze. Jednak dla mnie diabelnie ciekawa. Treść dość jednostronna, ale mimo iż jestem laikiem całość przystępna.

  1. Ja ten typ książki ostatnio miałem w rękach prawie 20 lat temu i ciężko było się przebijać :)

 4. Zgadzam się z tym, że nie jest to pozycja łatwa w odbiorze. Jednak dla mnie diabelnie ciekawa. Treść dość jednostronna, ale mimo iż jestem laikiem całość przystępna.

 5. Nie jest łatwa i pewnie nie nadaje się na wakacje ale i tak chcę przeczytać. Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

 6. Nie jest łatwa i pewnie nie nadaje się na wakacje ale i tak chcę przeczytać. Zapraszam http://qltura.blogspot.com/

 7. Kurczę, a właśnie na tę książkę zwróciłam uwagę w zapowiedziach!… Ale tak jak Ty, spodziewałam się czegoś raczej strawnego dla niearabisty.
  Z innej beczki: „Kumaki” podeślę Ci na początku sierpnia, jak będę w Polsce!

  1. Viv

   Agnieszko, czy ja też będę mogła poczytać twoje Kumaki jak już będą w Krakowie? Prooooosze!

  2. Viv

   Agnieszko, czy ja też będę mogła poczytać twoje Kumaki jak już będą w Krakowie? Prooooosze!

  3. To naukowa rozprawa jest, teza została postawiona od razu na początku, a dalej to już tylko udowadnianie swoich racji.
   Fajnie że się umówiłyście ;)

 8. Kurczę, a właśnie na tę książkę zwróciłam uwagę w zapowiedziach!… Ale tak jak Ty, spodziewałam się czegoś raczej strawnego dla niearabisty.
  Z innej beczki: „Kumaki” podeślę Ci na początku sierpnia, jak będę w Polsce!

 9. w takim razie to pozycja wybitnie nie dla mnie

Dodaj komentarz