Muzłumanie – prawda o nich?

Tytuł: Dlaczego nie jestem muzułmaninem
Autor: Ibn Warraq
Wydawca: Europa Przyszłości

Książka Dlaczego nie jestem muzułmaninem trafiła do mnie dzięki uprzejmości portalu http://www.czytanieszkodzi.pl/. Chwilę wcześniej przeczytałem ze sporym zainteresowaniem i przyjemnością Dlaczego nie jestem ateistą i kiedy zobaczyłem możliwość przeczytania kolejnego tytułu zahaczającego o religię zgłosiłem się natychmiast. Niestety obie książki okazały się być diametralnie różne, a ja z przeczytaniem Dlaczego nie jestem muzułmaninem nie poradziłem sobie. Spodziewałem się przyzwoitego tytułu z pogranicza filozofii i publicystyki, a autor napisał bardzo solidną książkę faktograficzną, można nawet użyć określenia naukową która nie ma na celu poznania religii a raczej wypunktowanie jej wad i słabości.

Nie jestem w stanie odnieść się ani do całości ( bo nie przeczytałem ) ani nawet do tego fragmentu który przeczytałem. Był on tak napakowany tekstami źródłowymi że chyba tylko ktoś znający dobrze historię arabską byłby w stanie cokolwiek o tym powiedzieć.

Nie polecam, nie ostrzegam, chciałem tylko aby nikt nie został zaskoczony. Książka może i ciekawa, ale piekielnie trudna w odbiorze.