Życzę wam udanych Świat

No to mamy oficjalnie święta, barszczyk ugotowany, żurek dochodzi na kuchence, babka upieczona, cały dom wysprzątany i wreszcie można odetchnąć. Chciałem zatem życzyć wszystkim zaglądającym zdrowych, wesołych ……
Moment, moment! Zdałem sobie sprawę, że najczęściej słyszane życzenia to zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt. Takie życzenia można usłyszeć w pracy od kolegów, w sklepie od pani sklepowej, czy od rejestratorki w ośrodku. Powtarzamy je najczęściej bez specjalnego zaangażowania i zastanowienia, częstujemy nimi nawet najbliższych, nie myśląc o tym, że może oni nie chcą takich Świąt? No bo zamiast spokojnych mogą woleć imprezowe, albo pełne radości religijnej w stylu gospel? Muzykę gospel raczej trudno uznać za spokojną. Radosne też nie każdemu mogą się marzyć, są przecież ludzie, którzy wtedy kiedy są radośni czują się źle, nie pasuje im ta radość jakoś (choćby Smerd Maruda). Jestem w stanie nawet wyobrazić sobie takich którzy chcą być chorzy w święta, choćby po to, aby uwaga zabieganej rodziny skupiła się w ten czas bardziej na nich.
Wiec czego by tu wam życzyć drodzy zaglądający? Ano życzę wam UDANYCH Świąt, takich jakie sami chcecie dla siebie i dla swoich bliskich. Pozdrawiamy z Krakowa :)
14 komentarzy Dodaj swoje

Dodaj komentarz