A Targi w Krakowie będą wypaśne :)

expo
Miał być Gaiman, ale stwierdziłem, że musi poczekać bo mam prawdziwy gorący towar. Udało mi się wybrać na targi Mobile-IT, to chyba pierwsza edycja i było tak sobie, ale za to obadałem temat nowych hal w których będą organizowane Targi Książki w Krakowie. Jestem bardzo bardzo bardzo na tak, z jednym małym zastrzeżeniem.
Jedziemy !

Pylon reklamowy wygląda nieźle :)

A tak to wygląda z szerszej perspektywy:

Hol wejściowy obszerny, będzie spokojnie można rozstawić z piętnaście kas jak nic.

Głowa w lewo, czyli boczne wejście do największej hali nazwanej Wisła.

Głowa w prawo czyli ciut mniejsza hala Dunaj

Za zakrętem znajdziemy wejście główne do Dunaju

Perspektywa hali. Z racji tego, że te Targi były niewielkie to znaczna część powierzchni była zamknięta. Nie wiem ile było na stoisk na książkowych, ale tutaj ponad trzydzieści nie zajęło więcej niż jedną trzecią mniejszej hali, czyli miejsce jest :)
Wrażenia znakomite, powierzchnia ogromna, klimatyzacja śmiga jak złoto, ale tu trudno być do końca obiektywnym, bo w tym momencie kiedy dotarliśmy zwiedzających było niewielu. Kilkanaście mniejszych sal na pewno znakomicie się sprawdzi jako miejsce organizacji planowanego kącika dla dzieci lub powierzchnia na spotkania z autorami. Nie wiem jak będzie z cateringiem, ale podejrzewam, że do października coś wymyślą :)
Na koniec jedno zastrzeżenie. Przed halami jest ogromny parking, to, że prawdopodobnie będzie płatny, szlabany tylko czekają aby się zamknąć, to nie problem. Zdecydowanie odradzam jednak jazdę samochodem na miejsce, wyjechanie będzie bowiem koszmarem. Ulica Galicyjska prowadząca do Targów jest szeroka, równa i wygodna, ale ślepa i podporządkowana, wiec wszyscy będą skazani na stanie w korku i oczekiwanie na wyjazd koszmarnie wąską, dziurawą i już teraz często zapchaną Centralną. Podobno na większe imprezy planowany jest autobus jeżdżący bezpośrednio na Targi, ale zobaczymy jak będzie.
Zmiana na plus jest ogromna, jednak aby uniknąć kłopotów podobnie jak przy starej hali sugeruję pozostawienie samochodu w domu :)
Ludzie przyjeżdżajta na Targi, będzie fajnie i ponoć będą atrakcje dla blogerów !
29 komentarzy Dodaj swoje
  1. To zapraszamy do Krakowa, bilet jak zamówisz teraz możesz dopaść za psie pieniądze. Albatros bus w obie strony 76 zł, a Polski bus jeszcze nią ma października w ofercie, ale w obie strony jest we wrześniu za 30 zł

  2. Gdzie te bilety?Ja już nabędę i będę wykreślać dni ;p bo moje dziecko czeka na nie jak na Św. Mikołaja :) jest załamane że nie będzie w tym roku targów dla dzieci :( mam nadzieję że w przyszłym roku już się odbędą :)

 1. Całe szczęście, że od szwagra z Padniewskiego mam rzut beretem na Czyżyny :) Miałem w tym roku nie jechać, ale skoro tak fajnie zachwalasz … :P Atrakcje dla blogerów mam co prawda w głębokim, ale może będzie Marta i Emilia albo i jaki Daniel de Latour czy też państwo Mizielińscy i na takie atrakcje liczę :D No i ta klima :P

 2. Byłem w tę niedzielę na imprezie moto show organizowanej na terenie EXPO i było super. Dużo miejsca, klima dawała rade, sporo wiary. Nawet nie miałem problemu z dojazdem i zaparkowaniem. Obok targów jest całkiem sporo miejsca, może nie najlepszej jakości ale za darmo :). Coś czuję, że będę tam wpadał częściej. Na pewno na targi książki.

  1. Targi książki będą w październiku, więc miejmy nadzieję, że do tego czasu podziałają jeszcze z wyjazdem :). Moto show na pewno było większe niż Mobile-IT ;)

 3. No ja w tym roku mam zamiar zajechać na targi ze Smoczycą w wózku, przynajmniej książek nie będę musiała nosić:D a ta klimatyzacja i większa powierzchnia to mam nadzieję rzeczywiście będzie widoczna i odczuwalna:)

  1. Na pewno będzie ok, jeszcze tylko niech promocje będą wysokie i dywan dla zdobywcy kolejnej eBuki niezbyt ciężki :). W końcu obiecałem Grzegorzowi, że pomogę rozwijać :

 4. Skoro ponoć mają być atrakcje dla blogerów… ;) Jak będzie klima, to mnie z hali wyniesie ochrona po zamknięciu :) W zeszłym roku nie dałam rady, organizmu nie przygotowałam siedząc przez miesiąc poprzedzający w saunie – weszłam, wyszłam i nogi same mnie uciekły:) Ale wrażenia okołotargowe były fantastyczne, więc w tym roku wybiorę się chyba na dłużej.

  1. Powinnaś zdecydowanie. Dziś Pani z Targów potwierdziła, że u góry jest restauracja, więc wychodzić nie trzeba będzie przez cały dzień :)

Dodaj komentarz