Różne 

A Targi w Krakowie będą wypaśne :)

expo
Miał być Gaiman, ale stwierdziłem, że musi poczekać bo mam prawdziwy gorący towar. Udało mi się wybrać na targi Mobile-IT, to chyba pierwsza edycja i było tak sobie, ale za to obadałem temat nowych hal w których będą organizowane Targi Książki w Krakowie. Jestem bardzo bardzo bardzo na tak, z jednym małym zastrzeżeniem.
Jedziemy !

Pylon reklamowy wygląda nieźle :)

A tak to wygląda z szerszej perspektywy:

Hol wejściowy obszerny, będzie spokojnie można rozstawić z piętnaście kas jak nic.

Głowa w lewo, czyli boczne wejście do największej hali nazwanej Wisła.

Głowa w prawo czyli ciut mniejsza hala Dunaj

Za zakrętem znajdziemy wejście główne do Dunaju

Perspektywa hali. Z racji tego, że te Targi były niewielkie to znaczna część powierzchni była zamknięta. Nie wiem ile było na stoisk na książkowych, ale tutaj ponad trzydzieści nie zajęło więcej niż jedną trzecią mniejszej hali, czyli miejsce jest :)
Wrażenia znakomite, powierzchnia ogromna, klimatyzacja śmiga jak złoto, ale tu trudno być do końca obiektywnym, bo w tym momencie kiedy dotarliśmy zwiedzających było niewielu. Kilkanaście mniejszych sal na pewno znakomicie się sprawdzi jako miejsce organizacji planowanego kącika dla dzieci lub powierzchnia na spotkania z autorami. Nie wiem jak będzie z cateringiem, ale podejrzewam, że do października coś wymyślą :)
Na koniec jedno zastrzeżenie. Przed halami jest ogromny parking, to, że prawdopodobnie będzie płatny, szlabany tylko czekają aby się zamknąć, to nie problem. Zdecydowanie odradzam jednak jazdę samochodem na miejsce, wyjechanie będzie bowiem koszmarem. Ulica Galicyjska prowadząca do Targów jest szeroka, równa i wygodna, ale ślepa i podporządkowana, wiec wszyscy będą skazani na stanie w korku i oczekiwanie na wyjazd koszmarnie wąską, dziurawą i już teraz często zapchaną Centralną. Podobno na większe imprezy planowany jest autobus jeżdżący bezpośrednio na Targi, ale zobaczymy jak będzie.
Zmiana na plus jest ogromna, jednak aby uniknąć kłopotów podobnie jak przy starej hali sugeruję pozostawienie samochodu w domu :)
Ludzie przyjeżdżajta na Targi, będzie fajnie i ponoć będą atrakcje dla blogerów !

Powiązane posty

29 Thoughts to “A Targi w Krakowie będą wypaśne :)”

 1. U nas nie ma takich rzeczy :(

  1. To zapraszamy do Krakowa, bilet jak zamówisz teraz możesz dopaść za psie pieniądze. Albatros bus w obie strony 76 zł, a Polski bus jeszcze nią ma października w ofercie, ale w obie strony jest we wrześniu za 30 zł

  2. Gdzie te bilety?Ja już nabędę i będę wykreślać dni ;p bo moje dziecko czeka na nie jak na Św. Mikołaja :) jest załamane że nie będzie w tym roku targów dla dzieci :( mam nadzieję że w przyszłym roku już się odbędą :)

 2. Całe szczęście, że od szwagra z Padniewskiego mam rzut beretem na Czyżyny :) Miałem w tym roku nie jechać, ale skoro tak fajnie zachwalasz … :P Atrakcje dla blogerów mam co prawda w głębokim, ale może będzie Marta i Emilia albo i jaki Daniel de Latour czy też państwo Mizielińscy i na takie atrakcje liczę :D No i ta klima :P

  1. Nie wygłupiaj się, tylko śmigaj mi tu zaraz :)! Targ bez największego blogera nie będą pełne ! :)

  2. Jak to – zaraz? Szwagier do października żywił mnie nie będzie. To po pierwsze. Po drugie, to nie wiem czy jest tyle alko na Hucie :P

  3. Nie ma takiej opcji, żeby alko brakło! Ojciec pracuje na stoisku alkoholowym, a koleś od zamawiania pracuje dwa biurka ode mnie ;)

 3. Na pewno w tym roku się pojawię ponownie :-) Oby ta klimatyzacja rzeczywiście była, bo ostatnio bardzo jej brakowało!

  1. Było gorąco na polu, ale w halach miły chłód, ale ludzi mało.

 4. Warszawę w tym roku przespałam, ale Krakowa nie odpuszczę :)

  1. A po co ja to piszę :)
   Pamiętaj, że miejscówka czeka na Ciebie.

  1. Miło było się wybrać pierwszy raz :)

 5. No, ja w tym roku nie mam zaplanowanych żadnych studiów więc CHCEM być:)

  1. Nawet powiem CHCEM i MUSZEM :)

 6. Byłem w tę niedzielę na imprezie moto show organizowanej na terenie EXPO i było super. Dużo miejsca, klima dawała rade, sporo wiary. Nawet nie miałem problemu z dojazdem i zaparkowaniem. Obok targów jest całkiem sporo miejsca, może nie najlepszej jakości ale za darmo :). Coś czuję, że będę tam wpadał częściej. Na pewno na targi książki.

  1. Targi książki będą w październiku, więc miejmy nadzieję, że do tego czasu podziałają jeszcze z wyjazdem :). Moto show na pewno było większe niż Mobile-IT ;)

 7. Jak dobrze czytać takie notki – już zacieram ręce!

  1. Zacieraj i zaglądaj do nich na stronę, może w tym roku będzie darmowa rejestracja :)?

  2. No patrz, o tym nie pomyślałam. W razie gdybym miała przegapić, a natkniesz się na takie info, daj znać, proszę.

 8. No ja w tym roku mam zamiar zajechać na targi ze Smoczycą w wózku, przynajmniej książek nie będę musiała nosić:D a ta klimatyzacja i większa powierzchnia to mam nadzieję rzeczywiście będzie widoczna i odczuwalna:)

  1. Na pewno będzie ok, jeszcze tylko niech promocje będą wysokie i dywan dla zdobywcy kolejnej eBuki niezbyt ciężki :). W końcu obiecałem Grzegorzowi, że pomogę rozwijać :

  2. Promocje to jak co roku pewnie niezbyt rewelacyjne, choć nadzieje można mieć, ja liczę w tym roku na targi książki dziecięcej:) A co do dywanu – to trza sie było nie pchać do pomocy:P

 9. Skoro ponoć mają być atrakcje dla blogerów… ;) Jak będzie klima, to mnie z hali wyniesie ochrona po zamknięciu :) W zeszłym roku nie dałam rady, organizmu nie przygotowałam siedząc przez miesiąc poprzedzający w saunie – weszłam, wyszłam i nogi same mnie uciekły:) Ale wrażenia okołotargowe były fantastyczne, więc w tym roku wybiorę się chyba na dłużej.

  1. Powinnaś zdecydowanie. Dziś Pani z Targów potwierdziła, że u góry jest restauracja, więc wychodzić nie trzeba będzie przez cały dzień :)

 10. Szkoda tylko, że nie jest bliżej centrum, bo człowiek się w tych tramwajach gniecie i tłucze…;)

  1. Do października powinni już zrobić Mogilską więc jest szansa że pojadą nowiutkie PESy (cudne tramwaje)

Leave a Comment