Różne 

Miesiąc teatrów Groupon zawitał do tramwaju

750x200_miesiac_teatrowDo teatru chadzać lubiłem, ale mi przeszło, trochę z braku czasu, trochę z braku kasy. Tym razem przynajmniej jedną wymówkę mam z głowy :) Od jakiegoś czasu trafiałem w Internecie na informacje, że pod hasłem „Człowieku, trochę kultury” rusza Miesiąc Teatrów Groupon. Jak mawia moja Szanowna Rodzicielka „czasem trzeba  się odchamić”, to w końcu zerknąłem. Sam dotąd nie korzystałem z ofert Groupona, ale sporo kolegów było zadowolony, więc może przyszła pora i na mnie. Tak kulturalnie?

Aby upewnić się doczytałem i sprawa wygląda tak. Ponoć jak dotąd 2014 rok jest najlepszym rokiem dla teatrów w  naszym kraju od 26 lat, teatry odwiedza blisko 20 % Polaków. Groupon zdecydował się wykorzystać ten trend i przygotował ponad 10 tys. biletów na spektakle w ponad 40 teatrach. Cała akcja już się zaczęła i przez cały październik oglądać będzie można bardzo różne spektakle, a problem wysokiej ceny przy tej okazji zostanie znacząco zmniejszony. Jak wynika z informacji prasowych mecenasem pierwszej edycji Miesiąca Teatrów Groupon jest Tomasz Karolak, nie tylko znany aktor, ale także Dyrektor Artystyczny teatru IMKA w Warszawie. Twierdzi on, że Projekt jest także ogromną szansą dla małych teatrów, które często nie mogą pozwolić sobie na kosztowną promocję. Czy ma rację trudno mi powiedzieć bo słabo się na tym znam, ale na pewno jest to szansa, aby tramwaj pojechał do teatru.

W Krakowie, który zdecydowanie najbardziej mnie interesuje, w akcji biorą udział następujące teatry:

 • Kraków TEATR LUDOWY
 • Kraków TEATR ŁAŹNIA NOWA
 • Kraków TEATR MIST
 • Kraków TEATR BEZ RZĘDÓW

My idziemy do Łaźni Nowej :)  Wszystkie sztuki i teatry w innych miastach można znaleźć na stronie www.groupon.pl. A ja jak dotrę z pewnością pochwalę się wrażeniami :)

Powiązane posty

5 Thoughts to “Miesiąc teatrów Groupon zawitał do tramwaju”

 1. kotburykot

  Fajna akcja, pomyślę nad tym żeby wybrać się w Warszawie

  1. Janek

   Jest w czym wybierać :)

 2. Znam wszystkie krakowskie teatry i uważam, że są wspaniałe, tak samo jak aktorzy, którzy w nich grają :) 'odchamiaj’ się jak najczęściej, bo naprawdę warto, czasem do teatru się wybrac :) dzieki za info o akcji na grouponie. teraz jestem w Warszawie, więc chętnie zobaczę tutejsze teatry, a w takich cenach to obskoczę jak najwięcej ;)

  p.s. bardzo fajny blog! Zapraszam też do mnie :)

  1. Janek

   Kasia powodzenia w Warszawie i w urządzaniu się :)
   A co do teatrów to lista warszawska jest zdecydowanie dłuższa niż krakowska, bo ma aż 17 różnych scen.

 3. […] już pisałem na początku października trwa miesiąc teatrów Groupon z którego zdecydowałem się skorzystać. Jak się okazało byłem geniuszem, ale po […]

Leave a Comment