Jak smakujePrzeczytane 2019 

Jak smakuje rok – Wiosna. Lato. Jesień. Zima

Jak smakuje rok – Wiosna. Lato. Jesień. Zima to propozycje przepisów kulinarnych na każdą porę roku. Nowoczesna, zdrowa kuchnia przygotowana przez człowieka, który z pewnością lubi to co robi. Przepisy skonsultowane z dietetykami na pewno przypadną do gustu wielu domowym kucharzom. Jest w czym wybierać.

Kuchnia Ewy i Janka

Lubię kuchnię. Trochę gotuję, eksperymentuję. Na naszym domowym stole można znaleźć sporo klasyki, ale oboje z żona zapędzamy się też w nieco egzotyczne rejony. Mówimy tu zarówno o smakach jak i produktach. Wiem, że nie dla każdego może nasza kuchnia jest bardzo nowoczesna, ale z całą pewnością jest mocno współczesna. Bez smalcu, ciężkich sosów i nadmiaru tłuszczu. Regularnie próbujemy wprowadzać coś nowego, ostatnio z przyjemnością sięgamy coraz częściej po kaszę w bogactwie jej odmian. Z przyjemnością oglądamy programy kulinarne i próbujemy się nimi inspirować. Oglądając je w miarę regularnie mam wrażenie, ze jednym z popularniejszych aktualnie trendów jest wykorzystywanie produktów lokalnych i żywienie się zgodnie z porami roku.

Jak smakuje rok

Właśnie w ten styl jedzenia próbuje wpisać się Marcin Molik. Niestety w moim odczuciu tylko częściowo się mu to udaje. Owszem podzielił on swoją  książkę na pory roku. Skupił się na produktach dostępnych lokalnie i sezonowo, każdy z nich dostał u niego swój przepis. Jest jednak pewne ale. Owszem wiodące w przepisie są produkty sezonowe i lokalne, niestety sporo z pozostałych, tworzących z nimi danie, już takmi nie jest.

Podsumowanie

Ja absolutnie nie uważam że to zła książka. Wielu miłośników kuchni nowoczesnej, lekkiej i zbilansowanej będzie tą książką zachwyconych. Ja natomiast jestem rozczarowany z bardzo prostego powodu. Liczyłem na coś innego. Na nowoczesne podejście do starych przepisów naszych babć, takich gdzie mango, mleko kokosowe czy ciasto wonton nie są potrzebne. Owszem może w niektórych przepisach Pana Marcina można je czymś zastąpić, ale mnie jakoś to zgrzyta, nie poradzę.

Info:

Tytuł: Jak smakuje rok Wiosna. Lato. Jesień. Zima
Autor: Marcin Molik
Wydawca: Zwierciadło
Do tramwaju:
lepiej w kuchni

Powiązane posty

Dodaj komentarz