[Czytam synkowi] Oswajanie przedszkola

TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…  Trace Moroney to seria książeczek wydawanych przez Wydawnictwo Debit skierowanych do młodszych czytelników. Cała seria składa się z sześciu tytułów:
– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-PRZYJACIELE
– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-RODZINA 
– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-W SAMYM SOBIE
– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-W PRZEDSZKOLU

– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-GDY IDĘ SPAĆ
– TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-PODCZAS ZABAWY

Mamy tylko jedną z nich – W PRZEDSZKOLU i prawdopodobnie kolejnych nie będzie, bo już wyrośliśmy z tematyki którą podejmują. Podstawową intencją piszącej było bowiem oswojenie maluchów z otaczającym je światem, a my ten świat przecież już całkiem nieźle znamy. 

Książeczka jest solidnie wydana, z elementami materiałowymi na okładce, kolorowe ilustracje bardzo się maluchowi podobały i chętnie sięgał po książeczkę kiedy był młodszy. A i rodzice znajdą coś dla siebie bo na końcu znajduje się sekcja zatytułowana „Wskazówki dla Rodziców i Opiekunów”
Nie wiem jak z pozostałymi tytułami, ale z TO CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ…-W PRZEDSZKOLU jest jednak jeden problem. Opisane w nim przedszkole to niestety nie polskie przedszkole. Obraz który wyłoni się z książeczki maluchowi może spotkać się z bolesną konfrontacją. kiedy nasz maluszek pójdzie do prawdziwego.
Więc jeśli na waszym osiedlu jest dobre przedszkole to spokojnie kupujcie bo warto, jeśli jednak nie, to zalecałbym ostrożność.