Książka Przeczytane 2016 

Lost World, czyli książka czytana wielokrotnie

lostMoja angielska, być kiepska angielska i przyznam szczerze, że mocno nad tym ubolewam. W ramach próby odświeżenia tego języka sięgnąłem po Lost World, książkę przeznaczoną dla osób znających angielski na poziomie A2-B1. Okazało się to całkiem udanym pomysłem, lektura miło mnie zaskoczyła. Książka adresowana jest co prawda do młodzieży w wieku 13-17 lat, ale biorąc pod uwagę poziom mojego zaawansowania językowego okazała się być idealnym wyborem.

Fabuła opowiada historię angielskiej nastolatki, która w związku z karierą ojca trafia na Cypr. Wyrwana ze środowiska, w którym żyła wiele lat, ma pewne problemy z aklimatyzacją, ale fascynacja fotografią i tragiczną przeszłością Cypru szybko pomagają jej odnaleźć się w nowym miejscu. To historia skierowana rzeczywiście przede wszystkim do nastolatków, ale czyta się ją nieźle, wyprawa do podzielonego na pół wyspiarskiego kraju jest całkiem interesująca.

Oczywiście w tym przypadku równie istotna jak lektura jest też sprawa wykorzystania książki do nauki języka. Tutaj przyznam szczerze, że jestem na początku drogi, zdecydowałem bowiem, ze przeczytam ja wielokrotnie, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Pierwsze czytanie miało za zadanie poznanie całej tej historii i sprawdzenie na ile mój angielski zardzewiał. Okazało się że nie jest źle. Teraz czytam drugi raz, zwracam większą uwagę na wyróżnione frazy, na konstrukcje gramatyczne, na słownictwo które chciałbym utrwalić. No i robię ćwiczenia, bo jest ich w książce całe mnóstwo, bardzo różnorodnych, przygotowanych i zaprezentowanych w taki sposób, aby nie nużyły. Na końcu książki oczywiście jest też klucz, żeby sprawdzić jak nam poszło, ale tam sięgnę dopiero jak skończę czytać drugi raz. Trzecie czytanie będzie miało za zadanie poprawić i wyeliminować błędy.

Informacja tramwajowa
Z racji tego, że to książka wymagająca skupienia, to sugerowałbym wyłącznie dłuższe trasy, najlepiej takie co najmniej dwugodzinne. Można wtedy spokojnie wyciągnąć ołówek, ubrać słuchawki i zabrać się do nauki.

Podsumowanie:
Tytuł: Lost World
Autor: Kevin Hadley
Wydawca: Wydawnictwo Edgard
Do tramwaju: raczej nie
Ocena czytadłowa: 5/6
Ocena bezludnowyspowa: 4/6 (jeśli chcecie się czegoś nauczyć)

Powiązane posty

2 Thoughts to “Lost World, czyli książka czytana wielokrotnie”

  1. […] raz spotkałem się z książkami wydawnictwa Edgard za sprawą obyczajowej opowieści Lost World, opowiadającej historię dziejącą się na podzielonym Cyprze. Było całkiem interesująco, […]

  2. inprodus.com.pl

    Hmmm chyba kupię, chociaz na sasmym początku recenzji powiedziałbym ze nie dla mnie. Sprobuje chyba.

Leave a Comment