Czytam synkowi Przeczytane 2014 

Tappi dla większych

przygody_tapii
Jutro wielki dzień, recenzja przedpremierowa kolejnego Tappiego. Żeby przygotować pod nią grunt dziś notka o Przygodach Tappiego z Szepczącego Lasu. Tu już nie jest tak sielsko jak w przypadku kolorowych książeczek z przygodami dla młodzieży młodszej! To zdecydowanie pełnokrwista literatura przygodowa dla starszych przedszkolaków lub książka do samodzielnego czytania dla żądnych emocji młodych uczniów, którzy właśnie nauczyli się czytać! Przeczytaliśmy z przyjemnością. :D

W końcu dowiedzieliśmy się skąd wziął się Chichotek, poznaliśmy przyjaciół Tapiiego nie będących zwierzątkami i odwiedziliśmy kolejny raz Szepczący Las. A potem z przyjemnością udaliśmy się z sympatycznym wikingiem w podróż na ratunek kowalowi Sigurdowi. Tappi w tej odsłonie swych przygód pokazał, że jeśli potrzeba to potrafi pokazać prawdziwy hart ducha i bez zastanowienia stawić czoła podstępnemu jarlowi, uwolnić wieloryba, a z pomocą przyjaciół pokonać smoka i wredną wiedźmę.Monochromatyczne przygody dzielnego wikinga są znakomitą pozycją dla starszych dzieci, jest zabawnie, sympatycznie, z mrugnięciami oka do czytających swoim pociechom rodzicom. Marcin Mortka traktuje także tych starszych całkowicie na poważnie i przygotował dla nich naprawdę udaną książkę. Cieszę się ogromnie, że na półce czeka jeszcze jeden tytuł z tej serii.

A na koniec kilka spraw technicznych. Rozdziały są dłuższe, bo i mały czytelnik jest już w stanie dłużej skupić uwagę. Rysunki Mary Kurczewskiej mimo tego, że nie kolorowe, to nadal urzekają i świetnie pasują do opowiadanej historii. A szycie i twarda oprawa zapewniają, że książka zostanie z nami na dłużej.
Polecamy zdecydowanie!

Podsumowanie:
Tytuł: Przygodach Tappiego z Szepczącego Lasu
Autor: Marcin Mortka
Wydawca: Zielona Sowa
Do tramwaju: czytajcie wszędzie
Ocena czytadłowa: 5+/6 ( w grupie docelowej )
Ocena bezludnowyspowa: 5+/6 ( w grupie docelowej )

Powiązane posty

6 Thoughts to “Tappi dla większych”

  1. Tappi jest ślicznie wydany! :)

  2. I ten kolorowy i ten dla starszych to solidne książeczki :)

  3. Chętnie i ja poznałabym jego przygody.

  4. Urzekające jest samo nazwisko autora :) Cieszę się, że wraca moda na wikingów.

  5. Urzekające jest samo nazwisko autora :) Cieszę się, że wraca moda na wikingów.

  6. Nie będąc już w wieku przedszkolnym po Twojej recenzji właśnie sięgnęłam po tego Tappiego :) Aktualnie czytam i jest fajnie :)

Leave a Comment