No to są już jakieś jaja

Nie lubię używać jako zakładki plastikowych kart, biletów, liści, papierka po cukierku i innych tego typu rzeczy. Tradycyjnie i nad wyraz uparcie używam zakładki, tą którą mam kupiłem chyba z 10 lat temu. Jak widać na zdjęciu obok moja powoli dogorywa, żony jeszcze się do czegoś nadaje.
Podjąłem w końcu tą długo odwlekaną  decyzję i wybrałem się do Empiku, aby nabyć nową, stara też była stamtąd, więc ubzdurałem sobie, że może kolejna też jakimś cudem nie zgubi się przez kolejne 10 lat. 
I co? I wróciłem z kwitkiem. No ja przepraszam, rozumiem, że kryzys, że książki niechodliwe, że z jednej strony trzeba ograniczać asortyment, a z drugiej na czymś trzeba zarobić. No ale nie rozumiem czemu, do cholery, w największej sieci zajmującej się sprzedażą książek łatwiej kupić plastikowy nóż do sałaty i akcesoria do dekupażu niż zakładkę.Najróżniejsze badziewia są w ilości dzikiej, a zakładek brak :(
86 komentarzy Dodaj swoje
  1. Jak sam bym zrobił, to pewnie wylądowałaby w koszu, a nie w książce. W Matrasie też byłem w przelocie, nie znalazłem, ale przynajmniej korkociągów nie było.

  2. haha! ja w Matrasie i Empiku zawsze przy kasach wybieram zakładki. Ostatnio w empiku były zakładki prze stoiskach empik.info ( tych w których odbiera się zamówienia internetowe) ale fakt było tego więcej, a empik ma teraz misz-masz u siebie a nie książki i akcesoria do nich…

 1. Serio nie było? Przy kasie nawet? :/ Dziwne i smutne, ale faktycznie empik stał się centrum badziewia – jakieś ozdóbki świąteczne, świeczki zapachowe, kosmetyki, foremki na muffiny itp. Normalnie jak na jakimś bazarze.

 2. Serio nie było? Przy kasie nawet? :/ Dziwne i smutne, ale faktycznie empik stał się centrum badziewia – jakieś ozdóbki świąteczne, świeczki zapachowe, kosmetyki, foremki na muffiny itp. Normalnie jak na jakimś bazarze.

 3. A nie wolisz sobie wydrukować? Ja tam sobie robię sama, bardzo wygodnie mi się używa. U mnie na blogu jest trochę gotowych do wydrukowania, można brać i sobie drukować. Oczywiście lepiej na nieco grubszym papierze niż zwykły.

 4. Ja w Empiku też nigdy nie mogę się doszukać i to nie od dziś jest dla mnie zagadką. Za to są w Matrasie (w moim przy kasach, nie wiem jak w innych), jak ktoś już tu pisał, więc polecam zajrzeć :-)

 5. Ja też mam z Matrasa zakładki, nawet taką z Nowym Jorkiem :) Nie mam w ogóle problemów z brakiem zakładek, bo przywożę kilka z każdych wakacji – nie ważne, czy Barcelona czy Szklarska Poręba.

 6. Ja też mam z Matrasa zakładki, nawet taką z Nowym Jorkiem :) Nie mam w ogóle problemów z brakiem zakładek, bo przywożę kilka z każdych wakacji – nie ważne, czy Barcelona czy Szklarska Poręba.

 7. Ja też mam z Matrasa zakładki, nawet taką z Nowym Jorkiem :) Nie mam w ogóle problemów z brakiem zakładek, bo przywożę kilka z każdych wakacji – nie ważne, czy Barcelona czy Szklarska Poręba.

 8. Zawsze możesz kupić podstawę modułowej zakładki z drewna na Allegro i zrobić samemu, np. odbijając serwetkę metodą decupage. Jest to trochę prostsze od otwarcia drzwi lodówki, zajmuje (no nie licząc schnięcia kleju) może 3 minuty. No i taka zakładka ma duszę i kojarzy się miło. Można z młodym usiąść, niech chłopak też się pobawi. A z drugiej strony, to ja nie wiem w jakim Empiku byłeś, bo ja dzisiaj w Empiku widziałam multum zakładek – plastikowe, drewniane, metalowe, papierowe, nawet takie maskotkowe. Do wyboru do koloru!

  1. O tym, że jest istnieje takie coś jak modułowe zakładki z drewna nie miałem pojęcia, dzięki za podpowiedź. A ten Empik to krakowska Plaza, zakładki padły ofiarą świąt i korkociągów :(

 9. Zawsze możesz kupić podstawę modułowej zakładki z drewna na Allegro i zrobić samemu, np. odbijając serwetkę metodą decupage. Jest to trochę prostsze od otwarcia drzwi lodówki, zajmuje (no nie licząc schnięcia kleju) może 3 minuty. No i taka zakładka ma duszę i kojarzy się miło. Można z młodym usiąść, niech chłopak też się pobawi. A z drugiej strony, to ja nie wiem w jakim Empiku byłeś, bo ja dzisiaj w Empiku widziałam multum zakładek – plastikowe, drewniane, metalowe, papierowe, nawet takie maskotkowe. Do wyboru do koloru!

  1. O tym, że jest istnieje takie coś jak modułowe zakładki z drewna nie miałem pojęcia, dzięki za podpowiedź. A ten Empik to krakowska Plaza, zakładki padły ofiarą świąt i korkociągów :(

 10. O rany, to okrutne! Ja zbieram zakładki, więc mi nigdy nie brakuje (chociaż i tak mam swoje ulubione, których używam be przerwy, a inne tylko podziwiam;-)) Aż Ci chyba wyślę jakiś egzemplarz z mojej kolekcji, no!

 11. O rany, to okrutne! Ja zbieram zakładki, więc mi nigdy nie brakuje (chociaż i tak mam swoje ulubione, których używam be przerwy, a inne tylko podziwiam;-)) Aż Ci chyba wyślę jakiś egzemplarz z mojej kolekcji, no!

 12. Niestety też mi się ten jarmark w Empiku nie podoba, ponadto co rusz coś zmieniają przestawiają, że trudno już cokolwiek tam mi znaleźć, swoją drogą u siebie w Empiku też nie widziałam zakładek, na szczęście mam kilka i dziś dostałam od wydawnictwa :)

 13. Niestety też mi się ten jarmark w Empiku nie podoba, ponadto co rusz coś zmieniają przestawiają, że trudno już cokolwiek tam mi znaleźć, swoją drogą u siebie w Empiku też nie widziałam zakładek, na szczęście mam kilka i dziś dostałam od wydawnictwa :)

 14. W empiku kupowałam na prezenty zakładki, ale magnetyczne – znaczy się nowoczesne. Natomiast tak jak poprzednicy w Matrasie przy kasach jest spory wybór klasycznych. Kiedyś nawet mi się udało i przy dużym zamówieniu dostałam bardzo fajną zakładkę w gratisie. :)

 15. W empiku kupowałam na prezenty zakładki, ale magnetyczne – znaczy się nowoczesne. Natomiast tak jak poprzednicy w Matrasie przy kasach jest spory wybór klasycznych. Kiedyś nawet mi się udało i przy dużym zamówieniu dostałam bardzo fajną zakładkę w gratisie. :)

 16. A pytałeś obsługi? Może źle szukałeś? To dziwne, bo ja widuję zakładki w Empiku i jest naprawdę spory wybór. A ostatnio od chłopaka dostałam taką z wyklejankami Szymborskiej, których też jest kilka do wyboru z tego co mówił :)

 17. A pytałeś obsługi? Może źle szukałeś? To dziwne, bo ja widuję zakładki w Empiku i jest naprawdę spory wybór. A ostatnio od chłopaka dostałam taką z wyklejankami Szymborskiej, których też jest kilka do wyboru z tego co mówił :)

 18. A pytałeś obsługi? Może źle szukałeś? To dziwne, bo ja widuję zakładki w Empiku i jest naprawdę spory wybór. A ostatnio od chłopaka dostałam taką z wyklejankami Szymborskiej, których też jest kilka do wyboru z tego co mówił :)

 19. W Empiku poza magnetycznymi niewiele zakładek można kupić. Choć i tych na magnes jest ubogi asortyment. Więcej można kupić w matrasie czy choćby słynnym Allegro ;) Albo najlepiej samemu sobie zrobić!

 20. W Empiku poza magnetycznymi niewiele zakładek można kupić. Choć i tych na magnes jest ubogi asortyment. Więcej można kupić w matrasie czy choćby słynnym Allegro ;) Albo najlepiej samemu sobie zrobić!

 21. Fakt, nie uświadczysz porządnej zakładki dziś, jak się nie nachodzisz… Słabe to. :( Ale przynajmniej pozostaje nam własna twórczość, zakładka najwyżej będzie bardzo osobista i oryginalna. ;)

 22. Fakt, nie uświadczysz porządnej zakładki dziś, jak się nie nachodzisz… Słabe to. :( Ale przynajmniej pozostaje nam własna twórczość, zakładka najwyżej będzie bardzo osobista i oryginalna. ;)

 23. Fakt, nie uświadczysz porządnej zakładki dziś, jak się nie nachodzisz… Słabe to. :( Ale przynajmniej pozostaje nam własna twórczość, zakładka najwyżej będzie bardzo osobista i oryginalna. ;)

Dodaj komentarz