Czytam synkowi 

[Czytam synkowi] Były mrówki, są pająki

pajakiNie czarujmy się, w książeczkach takich jak Opowiem ci mamo co robią mrówki, czy we właśnie wydanej Opowiem ci mamo co robią pająki zupełnie nie chodzi o czytanie. Chodzi o szukanie, ćwiczenie spostrzegawczości i dobra zabawę. Kiedy Pająki do nas dotarły Młody rzucił się na nie i mimo tego, że chyba jest ociupinkę za duży na tą książeczkę to mamy już za sobą co najmniej siedmiokrotne poszukiwania zagubionego bagażu pewnego pająka, a różnice pomiędzy dwoma rysunkami pełnymi owadów znamy na pamięć. Ale z drugiej strony skoro ma przyjemność z szukania, to chyba jednak nie jest za stary :)

Mrówki rysowała Kasia Bajerowicz, umieściła je środowisku naturalnym, pająki narysował Daniel de Latour, zrobił to zupełnie inaczej, ale równie udanie. Jego robaczki chodzą w surdutach, mrówcza królowa lata samolotem zrobionym z kartki papieru i sypia w łożu z pudelka od zapałek, a karaluchy rżną w karty bezczelnie oszukując.
Do tego oczywiście znakomite uzupełnienie serwuje Marcin Brykczynski, który podobnie jak w w Mrówkach napisał zabawne wierszyki opisujące zadania czekające na młodego czytelnika.
Nam się podobało, wrócimy pewnie nie raz, zastrzeżeń brak, tylko trochę cena boli. Ale z drugiej strony skoro produkt interesujący i świetnie wydany, to nie może być tanio
Polecamy
A pająki wyglądają tak
W towarzystwie mrówek wyglądają jeszcze lepiej :)

Powiązane posty

7 Thoughts to “[Czytam synkowi] Były mrówki, są pająki”

    1. I góra i dołem i nawet środkiem! :) Wszystkie owadzie książeczki zdobyły serce Młodego

    1. Ta część to bardziej Robaczki z Zielonej Doliny :)

  1. Podoba mi się :) Cieszy oko i uczy. Na pewno zainspiruje dzieciaki do podpatrywania przyrody.
    Szkoda, że moje dziecko jest dorosłe.

    1. Ale może też zerknąć, choćby na moment w księgarni :)

  2. Muszę zerknąć w księgarni.

Leave a Comment