Książka Przeczytane 2015 

Zaginięcie – Mróz nadal mrozi?

zaginiecieDzisiaj premiera nowej książki Remigiusza Mroza, Internet wkrótce zaroi się od notek, wpisów, opinii i recenzji na temat Zaginięcia oraz nazwiska autora odmienianego w przeróżnych mroźnych kombinacjach. A ja powiem wam jedno, ten koleś mnie wkurza, jak cholera.

Zawsze elegancki, uśmiechnięty, miły dla fanów i taki jakiś sympatyczny. Odpowiada na komentarze, biega jak natchniony, a do tego pisze te swoje książki. Świetne Parabellum, niezły Chór zaginionych głosów i jeszcze ta cholerna seria z Chyłka i Zordonem. No po prostu szlag mnie na miejscu trafił jak to przeczytałem, bo Zaginięcie jest lepsze od Kasacji. Widać, że nadal się autor rozwija, książka jest lepiej napisana, bardziej spójna i zaskakująca. Mamy kilka interesujących zwrotów akcji, ciekawych rozwiązań fabularnych, na szczęście żadne nie działa na zasadzie królika z kapelusza. Mamy sporo emocji i świetne zakończenie. Czego chcieć więcej?

Nie lubię tego Mroza, jest zbyt utalentowany ten koleś, takich to nikt nie lubi.

Informacja tramwajowa
Nie brać, czyta się świetnie, wciąga i sprawia mnóstwo frajdy, idzie przejechać swój przystanek, albo świadomie nie wysiąść, żeby móc dalej czytać.

Podsumowanie:
Tytuł: Zaginięcie
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawca: Czwarta strona
Do tramwaju:
nie brać, bo źle wysiądziecie
Ocena czytadłowa: 6/6
Ocena bezludnowyspowa: 3/6

Powiązane posty

14 Thoughts to “Zaginięcie – Mróz nadal mrozi?”

 1. Dodajmy, pozytywnych, w co nie wątpię, komentarzy :-)

  1. Janek

   Takich się przede wszystkim spodziewam :D

 2. No właśnie, cholerny Mróz! Czasem mam ochotę go udusić, ale wtedy mi się przypomina, że w takim wypadku nie będzie już nowych książek :P

  1. Janek

   Udusić to go trzeba, za to, że nie ma Parabellum :(

   1. Nie duś biedaka! Przecież w styczniu będzie :)

 3. Oj, nie lubi sie ich, nie lubi, tylko uwielbia-

 4. Poważnie ? Naprawdę lubicie „książki” Mroza ? Przecież to fabularny i literacki bełkot. Kilka słów, by przerwać ten łańcuszek adoracji:
  http://starapisarka.blogspot.com/2015/07/kasacja.html
  Temu panu już podziękujemy.

  1. Janek

   Oj nieładnie się podszywać pod kogoś :(

 5. Janku, niech on tam się rozwija, proszę bardzo. Ale scena bilardowa to mocna przesada! Wtedy miałem ochotę udusić go rękami :)
  Pozdrawiam

  1. Janek

   Nie mam zielonego pojęcia o bilardzie ;)

 6. martucha180

  Kurczaki, a ja wciąż nie jestem zmrożona… nie znam książek Mroza. I widze, że szkoda.

 7. […] Zaginięcie Autor: Remigiusz Mróz Kontynuacja bestsellerowej Kasacji okazuje się być jeszcze ciekawsza niż pierwszy tom serii o parze prawników. Dynamiczna akcja, wciągająca fabuła i zaskakujące zakończenie to tylko niektóre atuty tej książki. A Chyłka i Zordon, para głównych bohaterów, zapada w pamięć na długo. Na marzec zapowiadana jest Rewizja, kolejny tom ich przygód. O Zaginięciu pisaliśmy obaj, Adrian i Janek […]

Leave a Comment