Różne 

Car Cards, czyli prezent na drogę

Dzieci w podróży się nudzą, wiadoma sprawa, a jak się nudzą to marudzą, a jak marudzą to…

Bardzo częstym sposobem na to jest podrzucenie takiemu marudzie komórki, tabletu czy innego elektronicznego gadżetu. No dobra, a co jak się rozładuje, jadących jest więcej, albo z jakiegoś powodu nie chcemy, aby latorośl wgapiała się w ekran? Na pomoc przychodzi Car Cards, podróżna gra karciana od Trefla.

Co znajdziemy w pudełku? 55 dwustronnych kart z bardzo przyjemnie zaprojektowanymi ilustracjami i instrukcję obsługi. Taki prosty zestaw dostarcza podczas drogi sporo frajdy nie tylko dzieciom, ale i dorosłym graczom, powiem więcej, po dwóch, trzech rozegranych partiach nawet nastolatek łaskawie się czasem przyłączy, bo to całkiem przyjemna zabawa. Rozgrywka jest bardzo prosta, każdy z graczy otrzymuje po 5 kart i ma za zadanie wyszukać w przemieszczającym się za oknami krajobrazie to, co zostało odwzorowane na otrzymanych kartonikach. Co dalej, to już zależy od tego jaki tryb rozgrywki wybierzemy, instrukcja proponuje dwa, trudniejszy, czyli taki, gdy do zdobycia punktów i pociągnięcia kolejnych kart wymagane jest odnalezienie trzech obiektów i prostszy, gdy po każdym odnalezionym można odkładać i ciągnąć kartę. Zdecydowanie bardziej do gustu przypadła nam ta druga propozycja. Jest jeszcze opcja z trudnymi kartami, ale jakoś nas nie przekonuje, to co najprostsze spisuje się najlepiej.

Wcześniej bawiliśmy się podczas podróży w liczenie autobusów i tramwajów, w szukanie samochodów określonej marki (Opel rządzi), czy koloru, ale Car Cards zapewniają zdecydowanie większą różnorodność. Poza prostotą i frajdą z rozrywki docenić należy także bardzo miłą dla oka oprawę graficzną i wielkość pozwalającą upchnąć grę nie tylko do schowka samochodowego, ale także do kieszeni w drzwiach większości samochodów.

Myślę, że to idealna propozycje, którzy jeszcze nic nie kupili na Mikołajki, albo coś, co znakomicie sprawdzi się pod choinką i będzie mogło umilić drogę na świąteczny obiad u babci albo powrót z wyjazdu na ferie.

My gramy! :)

Powiązane posty

2 Thoughts to “Car Cards, czyli prezent na drogę”

  1. Bardzo fajny pomysł na prezent :)

    1. Janek

      Bezsprzecznie ! :D

Leave a Comment