GejszeRóżne 

Gejsze, czyli walka o przychylność

Gejsze to bardzo ważny element japońskiej kultury, to także absolutne mistrzynie w parzeniu herbaty. Kobiety wszechstronnie wykształcone, o dużych umiejętnościach artystycznych. W pewnym okresie czasu jednym z wyznaczników statusu w Japonii było małżeństwo z gejszą.

Przychylność

To właśnie przychylność tych kobiety ,będących synonimem piękna, będziemy w grze od Naszej Księgarni próbowali zyskać. A to nie łatwe, bo również nasz przeciwnik będzie próbował to robić. Gra ma naprawdę proste zasady, mieści się w niewielkim pudełku, ale dostarcza zaskakująco dużo frajdy. Rozgrywka za każdym razem jest inna, a możliwości obrania taktyki jest kilka.

Co w pudełku

W kwadratowym pudełku znajdziemy 7 płytek gejsz, 21 kat prezentów, 7 żetonów przychylności gejsz i 8 znaczników akcji podzielonych na dwa zestawy, dla każdego z graczy po jednym. Gejsze to bowiem dwuosobówka, która jak na razie sprawdziła nam się w każdym duecie, w którym zdarzyło nam się grać. A wygląda to tak:

Frajda

Zasady gry są nieco bardziej skomplikowane od Snu, który ostatnio nas zachwycił, ale rozgrywka przynosi prawie tyle samo przyjemności. Nie nudzi się, chętnie do tej gry wracamy, zwłaszcza w tygodniu, kiedy nie zawsze jesteśmy w stanie zagrać większa grupą. Kolejna bardzo udana produkcja Naszej Księgarni. Jak oni to robią? Chyba dobrze zbadali rynek.

Podsumowanie:

Tytuł: Gejsze
Autor: Kota Nakayama
Ilustrator: Maisherly Chan
Wydawca: Nasza Księgarnia
Ocena:
8/10

Powiązane posty

2 Thoughts to “Gejsze, czyli walka o przychylność”

  1. Te grafiki wyglądają cudnie, a klimat zdecydowania wpada w moje gusta… Ale z drugiej strony to gra, w której się konkuruje o względy kobiet w bardzo biznesowy sposób, co trochę mnie niepokoi ;)

    1. Janek

      Oj tam, to część japońskiej tradycji.

Leave a Comment