Analfabetka z RPA, tekst i film

analfabetkaDziś efekt informacji, że niektórzy chcą tego więcej. Skoro chcecie to macie.

Analfabetka która potrafiła liczyć to druga książka Jonasa Jonassona. Po jego pierwszą książkę, Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął sięgnąłem zupełnie przypadkiem, jeden z portali z którym wtedy współpracowałem podrzucił go do recenzji i wsiąknąłem. Podobało się na tyle, że na Analfabetkę.. zdecydowałem się bez zastanowienia. Podobało się, a efekt możecie zobaczyć:

Jeszcze w ramach uzupełnia filmiku chciałem dodać, że wbrew pozorom, już sam tytuł dość szybko w trakcie czytania okazuje się absurdalny.

Informacja tramwajowa
Mnie się podobało na tyle, że bym do tramwaju nie brał. Powód jest prosty, ludzie różnie reagują na tych, którzy, choćby pod nosem, śmieją się w komunikacji publicznej.

Podsumowanie:
Tytuł: Analfabetka która umiała liczyć
Autor: Jonas Jonasson
Wydawca: Wydawnictwo W.A.B
Do tramwaju: można, ale uważajcie
Ocena czytadłowa: 5+/6
Ocena bezludnowyspowa: 4/6
16 komentarzy Dodaj swoje
  1. Fajnie gadasz :) Choć ja należę do „czytaniowców”, bo się w trakcie słuchania/oglądania wyłączam i gubię treść… Ale to moja ułomność, która na pewno niewielu osób dotyczy ;)

  2. Książka brzmi ciekawie, ale moją uwagę rozpraszała Twoja koszulka. Czy jesteś z rocznika 1968 czy to przypadkowy napis na niej? Zwróciłam uwagę właśnie na ten element, ponieważ mój mąż jest z tego rocznika ;)

  3. też jestem bardziej czytaczem, niż oglądaczem, ale dla Ciebie i dla Trochę Kur tury robię wyjątek. Fajno- Ty w niedzielę, a dziewczyny w poniedziałek :)

Dodaj komentarz