[Konkurs] Urodzinowy konkurs Maszyna Losującego

Maszyn Losujący zwany w niektórych kręgach Szymonem kończy wkrótce pięć lat. 2 stycznia przestaje być małym bobaskiem, a zaczyna być już poważnym młodym mężczyzną.
W związku z tym zdecydował się na oddanie sporej kolekcji swoich książek dla dzidziusiów. Jak widać z serii Mały chłopiec, której był miłośnikiem udało nam się zgromadzić aż 15 tytułów. Zapraszamy do zgłoszeń, wystarczy wpis pod postem z informacją jak na imię ma Maszyn Losujący. Będzie nam bardzo miło, jeśli polubicie bloga na Facebooku i umieścicie u siebie informację o tej inicjatywie.
Zgłoszenia zbieramy do 11 stycznia, ogłoszenie wyników dzień później.
Regulamin:
1. Organizatorem konkursu oraz sponsorem nagród jest Maszyn Losujący, a książki pochodzą z jego prywatnej biblioteki.
2. Konkurs rozpoczyna się w dniu dzisiejszym, tj. 28.12.2013, a zakończy dnia 11.01.2014 o godzinie 2359.
3. Ogłoszenie wyników nastąpi  12.01.2014.
4. Warunkiem kwalifikacji do etapu wyboru zwycięzcy jest pozostawienie komentarza właściwej treści.
5. W konkursie mogą wziąć udział również osoby nieposiadające bloga.
6. Adres do wysyłki nagród musi znajdować się na terenie Polski. Zwycięzca ma 7 dni od daty ogłoszenia wyników na przysłanie mi adresu. Po tym czasie wylosujemy kolejną osobę.
7. Nagrody wyślę w ciągu 7 dni od otrzymania adresu.
8. Będzie mi bardzo miło jeśli dołączycie do grona moich obserwatorów i polubicie bloga na Facebooku, ale nie jest to obowiązkowe. Osoby posiadające bloga prosiłbym o zamieszczenie u siebie informacji o konkursie, ale nie jest to wymóg.
9. Spośród prawidłowych odpowiedzi ostateczny zwycięzca zostanie wyłoniony drogą losowania. Losowania dokona znany niektórym Maszyn Losujący lat ( wtedy już ) 5

10. Decyzja Maszyna jest niezmienialna, przypadki wątpliwe rozstrzyga Najwyższa Wyrocznia czyli Maużonka ma. W przypadku zamieszkiwania w Krakowie osoba wylosowana ma prawo wskazania miejsca  w obrębie miasta w które mam dostarczyć książki.

A przyszły jubilat w towarzystwie konkursowej literatury prezentuje się tak: 

42 komentarze Dodaj swoje
 1. Przedwczesne najlepsze życzenia dla Maszyna Losującego! Gość ma urodziny w ten sam dzień, kiedy moja siostra, więc wróżę mu wielką karierę ;)
  Ja konkurs dziękuję, na razie nie mam potrzeby takiej literatury, ale inicjatywa mi się bardzo podoba :)

  1. Jakby coś, to Ci pożyczymy inne tytuły, takie które zostawiam dla wnuków ;). Za życzenia pięknie dziękujemy, jak mały dowiedział się, że Pani spod Almy składa mu życzenia zaczął z dziko podskakiwać i wrzeszczeć HURA ( bez ściemy :) )

 2. Szymonowi cześć i chwała, wszak zbiór to imponujący:-) Moja siostrzenica Amelia, gdyby umiała mówić, z pewnością podziękowałaby za podzielenie się tak fascynującą literaturą..

 3. To ja już złożę życzenia urodzinowe! :)
  Za książeczki dziękuję, moja córa trzyletnia i też powoli myślę nad zbytem dla maluchowych książeczek. Życzę chętnym powodzenia!

 4. Nie to żebym się czepiała, ale dzisiaj to chyba nie jest 17.12. ;) Tak mi się jakoś w oko rzuciło. Fajna kolekcja, mój Iwo uwielbia wszelkiego rodzaju pojazdy, ale już się raczej nie łapie na te książeczki. :)
  I przy okazji wcześniejsze, najlepsze życzenia urodzinowe dla Maszyna Losującego. :D

 5. Najlepsze życzenia dla Maszyna Losującego, muszę mu pogratulować większej dojrzałości niż u mojego 20-letniego brata, który do dzisiaj z wieloma zabawkami z dzieciństwa nie chce się rozstać, choć gdyby nie porządki, to w ogóle by już nie pamiętał, że takie np. Domino jeszcze ma, a tak to marudzi, że będzie za nimi płakał. ;-)

 6. Wszystkiego dobrego dla Maszyna!
  Osobiście się z Jubilatem nie znamy. Podpatruję jego (no, może nie do końca samodzielne :P) książkowe wybory i pasje jedynie wirtualnie i stąd kojarzę jako Młodego Młodszego… Na potrzeby „konkursu” strzelam, że imię jego… Szymon!
  Osobiście za serią nie przepadam (mamy „Bolid..” i niektóre rymy wołają o pomstę do nieba), ale wiem, że maluchom się podoba. Zbiorek pokaźny, więc chętnie rozdzieliłabym ewentualną „zdobycz” wśród krewnych i znajomych w wieku lat 1-3. U nas zostałyby na pewno, niezależnie od wartości literackiej, „Kolejka..” i „Wóz strażacki..” :)

  1. Najgorsze jest z tymi rymami to, że w jednej z książeczek na poczekaniu wymyśliłem kilka przyzwoitszych, a twórca rymów ze mnie kiepski :) Ale to prawda, że maluchy bardzo lubią tą serię.

 7. Wszystkiego najlepszego dla Szymona!
  To już jutro stanie się mężczyzną, wspaniałe wydarzenie, co tam Święta i Nowy Rok…prawdziwa impreza przed Wami ;)
  Mój synek ma 16 miesięcy, więc z takich książeczek bardzo by się ucieszył, zwłaszcza, że samochody i inne pojazdy są teraz bardzo „na topie” :) A rymy są póki co mniej ważne, bo i tak muszę na podstawie obrazków opowiadać wymyślone historie ;) Każda inspiracja się przyda :)
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl

 8. I ja się zgłoszę, bo chrześniak niecałe półtora roczku ma, a lektury jak najbardziej w jego klimatach (wszystkich rozjeżdża zabawkowymi samochodami/pociągami itp :D). A Maszyn Losujący to oczywiście Szymon. Wszystkiego dobrego dla niego na drodze ku „dorosłości”! :)
  alcia1993@op.pl

 9. Zgłaszam się do konkursu i odpowiadam na pytanie (pełna lęków, czy oby poprawnie): Maszyn Losujący to Szymon. Zbiorem na pewno byłaby zachwycona moja córka, która zdecydowanie woli auta zamiast lalek. O koparkach i wozie strażackim nie wspomnę. Życzymy Maszynowi-Szymonowi aby miłość do książek odziedziczył po niejakim oisaj, co to nie wiadomo z jakiego miasta jest :) i aby ta miłość była wieczna.

 10. Najserdeczniejsze życzenia dla wspaniałego młodego mężczyzny o imieniu Szymon! Wielu niesamowitych wrażeń podczas zaznajamiania się z nową, „dorosłą” literaturą!

  Jestem początkującym logopedą i wśród moich małych podopiecznych mam kilku chłopców, którzy z racji swoich zamiłowań motoryzacyjnych, powitaliby nowe książeczki z nieskrywaną radością . Trzymam kciuki!

  Mój e-mail: joannasobczak89@gmail.com

 11. Zgłaszam się do konkursu :)
  Życzę wszystkiego najlepszego wspaniałemu maszynowi losującemu o wdzięcznym imieniu Szymon :) Mam nadzieję, że zarazi się czytelniczym bakcylem i zgromadzi wieeeeelką bibliotekę pełną wspaniałych książek!
  Pozdrawiam serdecznie, Piotr
  bankaikoala@o2.pl

 12. Odpowiedź: Szymek
  Wszystkiego najlepszego dla młodego mężczyzny, mężczyzny skoro takie decyzje umie już podejmować. Mi samej ciężko się rozstać z zabawkami, z których wyrosła nasza kruszynka

Dodaj komentarz