Aleja potępienia Przeczytane 2019 

Aleja potępienia, jedziemy!

Aleja potępienia była chyba pierwsza. Bez niej z pewnością nie mogłyby powstać takie kultowe dziś dla mojego pokolenia filmy, jak choćby Mad Max, Krew bohaterów, czy Ucieczka z nowego Jorku. Owszem, może nie w każdym z nich mamy wszystkie elementy, które zaprezentował Zelazny, ale przyzwoity na swój sposób przestępca czy twardziel z każdego z nich ma wśród swoich popkulturowych przodków Czarta Tannera.

Read More
olbrzymy Przeczytane 2019 

Strzeżcie się, olbrzymy !

Kiedy nadchodzi czas wakacyjnych podróży jednym z najczęściej wypowiadanych zdań słyszanych w samochodzie jest Mamo, tato, daleko jeszcze? Druga fraza, która pojawia się prawie równie często to natomiast z pewnością Nudzę się! W tym roku mam na to niezłe rozwiązanie. Strzeżcie się, olbrzymy! to komiks, który uprzyjemni z pewnością każdą drogę z młodym czytelnikiem. I nie ma tu znaczenia, czy nasza latorośl to dziewczynka, czy chłopiec, obie płcie powinny być usatysfakcjonowane. Owszem, bohaterka jest płci żeńskiej, ale te przygody!

Read More
Świat miniony Przeczytane 2019 

Świat miniony, czas i jego zagadki

Świat miniony, którego autorem jest Tom Sweterlitsch ma na okładce polecankę Blake Croucha, który stoi za powstaniem bestsellera Mroczna materia. Szkoda tylko, że ów bestseller jest dość przeciętny i pełen kalek. Jeśli natomiast chodzi o Świat miniony, to podczas lektury szybko okazało się, ma on zdecydowanie więcej do zaoferowania.

Read More
Berlin Przeczytane 2019 

Berlin w trzech aktach

Berlin to trzeci z wydanych, a właściwie wznowionych i wydanych niedawno przez Egmont, komiksów znakomitego belgijskiego autora Marvano. Po dwóch opowieściach samochodowych nadeszłą pora na historię, w której pierwsze skrzypce gra miasto. To oczywiście tytułowy Berlin i losy związanych z nim ludzi stanowią fabułę tego albumu. Berlin W skład tego tomu wchodzą trzy historie. To cykl rozciągnięty na długie lata, każdą opowieść oddziela od kolejnej bowiem całkiem spory okres czasu. W pierwszej niemiecką stolicę widzimy właściwie tylko nocą. Skupia się ona na losach brytyjskich lotników, którzy w czasie II Wojny…

Read More