Rok w lesie, czyli absolutnie świetna sprawa

rokPrzyznam szczerze, że gdzieś, chyba w jakieś recenzji, przeczytałem, że to książka, która się nie kończy. Za cholerę nie mogę przypomnieć sobie gdzie to było, a i Google nie pomogło. Ale osoba która to napisała, miała całkowitą rację.

[Edit]
Znalazłem, ale nie chcę niszczyć takiego udanego wstępu. Tekst znajdziecie TU :)

Rok w lesie to 12 plansz przedstawiających kolejne miesiące, uzupełnione wprowadzeniem opisującym wszystkie zwierzęta (i leśniczego) oraz labiryntem pełnym pułapek. Cóż można o niej napisać? Najkrócej, że jest prześliczna. Z ilustracjami Emilii Dziubak spotkałem się po raz pierwszy przy okazji Pożyczalskich z Wydawnictwa Dwie Siostry, strasznie mi się podobało. A teraz mam w rękach książkę, w której są tylko jej ilustracje i poza stroną wprowadzającą nie ma w niej ani grama tekstu. Be sensu c’nie?

Otóż nie, to znakomita książka do zabawy z dzieckiem, ilustracje wprowadzają genialną atmosferę i stanowią świetny początek do stworzenia własnych historii. Jak na razie z młodym bawiliśmy się przede wszystkim w szukanie zwierząt, gdzie znajdują się na kolejnych planszach. Udało mu się też zauważyć, że sikorek przybywa i właśnie zastanawiamy się czemu. Trochę opowiada mi o leśniczym, którego pogryzły pszczoły w kwietniu, a w lipcu wystraszyły dziki. A to dopiero początek, bo przecież, kiedy on wygląda wszystko i trochę mi poopowiada, to potem nadejdzie pora na moje historie. O tym co dzieje się w danym miesiącu, czy jak wygląda życie jakiegoś gatunku.

Pani Dziubak odwaliła kosmicznie świetną robotę, każda plansza pełna jest cudownych postaci, pełnych życia, a las w jej wydaniu nieustannie się zmienia. My jesteśmy zachwyceni. Książka ma dodatkowo tę zaletę, że nadaje się właściwie dla dzieciaków w każdym wieku, bo choć nie ma w niej co czytać, to jest znakomitym początkiem dla kreatywnej zabawy. A dorośli z pewnością docenią umiejętności Pani Emilii.

rok1
P.S.
Nie szukajcie nietoperza, strasznie szybko im odzie odnajdywanie go .

Podsumowanie:
Tytuł: Rok w lesie
Autor: Emilia Dziubak
Wydawca: Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Ocena : 6/6
Dla kogo: dla wszystkich

 

15 komentarzy Dodaj swoje
  1. Pierwsze wrażenia? Jestem oczarowana! Przeglądam stronę za stroną, porównuję i śledzę losy każdego z bohaterów. I mimo, że swój wiek mam, naprawdę jestem zauroczona. Piękna grafika, ciepła kolorystyka dopasowana do pory roku i mnóstwo treści- choć w zasadzie książka jest bez słów.

  2. Wprawdzie możemy obserwować życie w lesie na żywo, bo do lasu blisko, ale przecież w taki deszcz pooglądać sobie książkę… A dzieciaki uwielbiają książki w których trzeba czegoś szukać.

Dodaj komentarz