Magia kina

Tytuł: Iluzja
Reżyseria: Louis Leterrier
Ocena ogólna: 9/10

Korzystając z nieobecności chwilowej znanego i lubianego Maszyna Losującego udało się nam z Maużonką  wybrać się kilka razy do kina. Jednym z filmów które obejrzeliśmy była Iluzja, znakomite kino którego właściwie nie można zaszufladkować.

Historia opowiadana w filmie wygląda w skrócie tak: kilkoro świetnych iluzjonistów zostaje zwerbowanych przez tajemniczą organizację Oko do wykonania kilku naprawdę spektakularnych widowisk. W czasie pierwszego z banku znikają pieniądze, podczas drugiego okradziony zostaje … E nie nie zdradzę wam kto, bo popsułbym wam frajdę. O fabule nie ma co więcej pisać bo mógłbym zostać ukamienowany przez tych którym popsuję przyjemność z seansu.

Przez prawie cały film wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia ze świetnym kinem złodziejskim ( nie wiem jak to inaczej nazwać ) to coś kojarzące się z Italian job czy z Ocean eleven. Końcówka jednak zmienia troszkę akcenty. Do tej pory filmem o którym bez zastanowienie mogłem powiedzieć że to najlepsze kino baśniowe jakie widziałem był Gwiezdny pył, teraz zawahałbym się już, bo Iluzja no końcu zmienia się w baśń. Taką o zemście, naprawianiu szkód i wymierzaniu sprawiedliwości przez organizację która przeciwstawia się systemowi. Ja byłem zadowolony, ale miłośnicy realizmu mogą być niemile zaskoczeni.

Do tego mamy w filmie świetne aktorstwo, znakomitego jak zwykle Morgana Freemana, genialnego wręcz Marka Ruffalo i wschodzącą gwiazdę Jesse Eisenberga który w jednej ze scen pokazał naprawdę na co go stać. Zaskoczył mnie na plus w tym filmie nawet Woody Harrelson którego generalnie nie cierpię, ale tu dał radę.

Całość okraszona jest jeszcze widowiskowymi ale nienachalnymi efektami specjalnymi i w efekcie dostajemy świetny film.

Ja polecam, ale nie zakładajcie że jest on do końca na poważnie. W końcu kino to też pewnego rodzaju iluzja :)

Powiązane posty

16 Thoughts to “Magia kina”

 1. Byłam na nim i jestem zachwycona, naprawdę dobre kino, mnie satysfakcjonujące w pełni, na takie filmy warto iść do kina! Cieszę się, że i Tobie przypadł do gustu, a jak żonie się podobał?

  1. Oboje wyszliśmy z kina uśmiechnięci i zrelaksowani, ale żonka chyba odrobinę bardziej zadowolona. Ja spodziewałem się odrobinę mniej magicznej końcówki :)

 2. Byłam w kinie, widziałam i mnie również bardzo się ten film podobał. ;)

 3. Koniecznie muszę obejrzeć ten film! Normalnie już teraz wiem, że mi się spodoba :D

  1. Obejrzałam i mam podobne odczucia jak Monika Zbozień poniżej. „Iluzja” to zdecydowanie kino akcji i jako takie naprawdę dobrze się je ogląda. Ja bym dała 7/10 ;)

  2. Obejrzałam i mam podobne odczucia jak Monika Zbozień poniżej. „Iluzja” to zdecydowanie kino akcji i jako takie naprawdę dobrze się je ogląda. Ja bym dała 7/10 ;)

 4. Skoro porównujesz film do „Gwiezdnego pyłu”, który uwielbiam to zdecydowanie powinnam się wybrać na „Iluzję”. Chociaż mój chłopak trochę kręci nosem, ale jak nie będzie chciał to się jakąś koleżankę zgarnie. :)

  1. To zupełnie inne kino, chodziło mi o baśniowość końcówki, która zupełnie zmienia odbiór filmu.

 5. Moja ulubiona scena – ta, w której dziewczyna jest przypięta łańcuchami w wodzie. Do tej pory się zastanawiam, jak ona to zrobiła! Na film świetnie się patrzy, ale raczej jak na kino akcji niż coś w stylu Copperfielda :)

Leave a Comment