Czytam synkowi Przeczytane 2015 

Pożyczalscy – urocza ramotka? Ależ skąd!

Kłopoty rodu Pożyczalskich Mary Norton to jeden z najbardziej klasycznych tytułów dla dzieci, to książka zakorzeniona w kulturze tak mocno, że nawet prezenterowi najpopularniejszego programu telewizyjnego Top Gear, Jerememu Clarksonowi zdarzyło się na nią powoływać. Chyba wszyscy o niej słyszeli, a starsze pokolenia z pewnością czytały. Teraz może jest odrobinę zapomniana, zupełnie nie wiem dlaczego, ale wydanie w jakim proponują ją Dwie Siostry z pewnością warte jest uwagi.

Read More
Adrian (Secrus) Książka 

Skrawki błękitu – „Bądź dumna ze swojego bólu”

Polscy wydawcy zainteresowali się prozą Lois Lowry po ponad dwudziestu latach od ukazania się jej pierwszej powieści, przekładając w 2003 roku Dawcę. Autorka książek dla dzieci i młodzieży zyskała ogromne uznanie amerykańskich czytelników dzięki krótkiej powieści Number the stars, osadzonej w realiach II wojny światowej, oraz właśnie cyklowi Kwartetu Dawcy – serii czterech dystopijnych historii, które powstawały w latach 1993-2012. W zeszłym roku wydawnictwo Galeria Książki postanowiło wznowić powieść na fali popularności adaptacji filmowej. Ci, którym uniwersum i styl Lowry przypadły do gustu, z pewnością ucieszyli się z możliwości poznania…

Read More
Przeczytane 2015 

Przysięga stali – George Martin, wal się

Po tym jak HBO zrobiło serial, świat zachwycił się Grą o tron, są koszulki, dzikie ilości gadżetów, wręcz kult brodatego kolesia z USA. Przeczytałem pierwszy tom i się zachwyciłem, drugi był cudny, w trzecim coś powoli zaczęło zgrzytać, kiedy otworzyłem czwarty i zobaczyłem wątek Brienne, to rzuciłem książką o ścianę. Wal się George, wolę Stovera, Lyncha i Hulicka, zdecydowanie.

Read More