Czytam synkowi 

[Czytam synkowi] Zagadki i wierszyki

czywiesz
Dziś książeczka dla mniejszych dzieciaków, trafi ona do mieszkającej w Irlandii kuzynki Młodego, bo pozytywne  wzorce językowe trzeba krzewić wśród młodych Polaków mieszkających za granicą.
Adresatami Chodzi o to czy wiesz co to są maluchy poznające świat. Marcin Brykczyński znany nam z Opowiem ci mamo co robią mrówki napisał sympatyczne wierszyki-zagadki, dzięki którym dzieci przy odrobinie zabawy poznają zwierzęta i ich zachowania. Dla każdej zwierzęcej pary, która pojawia się w zagadce powstał także zabawny wiersz opisujący zachowanie odgadniętych bohaterów. Aby uprzyjemnić czytanie i dostarczyć jeszcze więcej frajdy każdy zestaw zagadka plus wierszyk od kolejnego oddziela rysunek, na którym należy odszukać ukryte zwierzaki.
Książeczka wydana jest bardzo solidnie, grube, lakierowane kartonowe kartki, zabawne wiersze Marcina Brykczyńskiego i prześliczne, bajecznie kolorowe ilustracje Agnieszki Antoniewicz zapewnią małym czytelnikom naprawdę sporo przyjemności. Będzie i czytanie i zgadywanie i szukanie, czyli sporo zabawy.
Niestety książeczka ma jedną wadę. Wiem, że wydanie czegoś co przetrwa w rękach trzylatka dłużej niż dwa dni jest wyzwaniem. Zdaję sobie sprawę, że coś co jest tak wykonane i przygotowane edytorsko na naprawdę wysokim poziomie, jak ma to miejsce w przypadku tego wydawnictwa Naszej Księgarni, nie może być tanie. Niemniej jednak 40 zł  to całkiem spora kwota jak na książeczkę dla dzieci.
Jeśli jednak macie malucha w domu i traficie tylko na jakąś promocję kupujcie bez zastanowienia, bo naprawdę warto!

Strona z zagadkowym wierszykiem

Strona z szukaniem zwierzaków

Powiązane posty

10 Thoughts to “[Czytam synkowi] Zagadki i wierszyki”

 1. Iga

  dzieciak ma chyba uciechę ;D

  1. Mój odrobinę za duży, ale młodsi na pewno się ucieszą :)

  2. Mój odrobinę za duży, ale młodsi na pewno się ucieszą :)

 2. Iga

  dzieciak ma chyba uciechę ;D

 3. No proszę w końcu namówiłeś mnie na pierwszy zakup:-)
  Trochę poleży i poczeka na półce z innymi książkami, ale to nic. Wygląda świetnie. Cena za faktycznie taka bardziej dorosła ;-)

  1. Cena bardzo dorosła, ale przy promocji zdecydowanie warto kupić. W arosie wyjdzie 32 zł z dostawą, a jak pójdziesz odebrać na Rejtana to możesz mieć za 27 zł w bonito :)

  2. Cena bardzo dorosła, ale przy promocji zdecydowanie warto kupić. W arosie wyjdzie 32 zł z dostawą, a jak pójdziesz odebrać na Rejtana to możesz mieć za 27 zł w bonito :)

 4. No proszę w końcu namówiłeś mnie na pierwszy zakup:-)
  Trochę poleży i poczeka na półce z innymi książkami, ale to nic. Wygląda świetnie. Cena za faktycznie taka bardziej dorosła ;-)

 5. Moje dzieciaki jak miały po trzy lata, nie niszczyły książek. Ale jako dwulatkom zdarzało im się je podgryzać. Właściwie dobry tytuł dla dzieci właśnie po tym można poznać, że jest mocno zużyty, bo w ciągłym używaniu…

 6. Moje dzieciaki jak miały po trzy lata, nie niszczyły książek. Ale jako dwulatkom zdarzało im się je podgryzać. Właściwie dobry tytuł dla dzieci właśnie po tym można poznać, że jest mocno zużyty, bo w ciągłym używaniu…

Leave a Comment