Czytam synkowi Przeczytane 2014 

[Recenzja przedpremierowa] Tappi i poduszka dla Chichotka

Jest nieźle, powiem nawet jest dobrze, ba, bez obaw można się nawet posunąć do stwierdzenia, że jest znakomicie. Nie wiem jak Marcin Mortka to zrobił, ale przy pomocy Tappiego kupił całą naszą rodzinę, maluch kiedy usłyszał, że będzie szansa na przeczytanie kolejnych przygód Wikinga natychmiast zapodał na twarz przysłowiowego banana, i to tak wielkiego, że baliśmy się o jego zgryz. Tym razem książeczka zawiera 10 opowiadań i mimo tego, że to już trzecia część historii o przyjaciołach z Szepczącego Lasu, to czytanie nieustająco sprawia nam ogromną przyjemność. W skład tomiku…

Read More

Blog roku 2013 czyli zagłosujcie na kogoś interesującego :)

No to się zaczęło, plebiscyt na Blog Roku wszedł w decydująca fazę.  Na stronie widnieje taka oto informacja Trwa II etap konkursu Blog Roku 2013, który zakończy się 6 lutego o godz. 12:00. Zagłosuj na blog wysyłając SMS pod nr 7122 w treści podając numer bloga. Blogi, które zbiorą najwięcej głosów (po 10 w kategorii) zostaną poddane ocenie Jury.  W związku z tym mam prośbę. Zagłosujcie na kogoś interesującego, na pewno znajdziecie w mojej kategorii świetne blogi i prawdziwych pasjonatów. Ludzi, którzy zarażają swoim entuzjazmem i pokazują jak ciekawy potrafi…

Read More
Różne 

Prawdziwa autorska niespodzianka, czyli Marcin Mortka na chwilę wsiadł do Tramwaju :)

No to mam dla was świetną niespodziankę :) Ten tydzień jest tygodniem specjalnym. Na jutro zaplanowałem przedpremierowe spotkanie z Tappim, Chichotkiem i pewną poduszką, a już dziś zapraszam na rozmowę z człowiekiem który stoi za tym wszystkim. Przed wami Marcin Mortka, człowiek odpowiedzialny za pojawienie się na polskim rynku mnóstwa ciekawych książek :) Witam serdecznie Panie Marcinie, cieszę się, że znalazł Pan chwilkę i był uprzejmy odpowiedzieć na kilka pytań. Zaczynamy! •    Czy jest jakieś pytanie zadawane często podczas wywiadów, którego serdecznie Pan nie lubi? Jeszcze na takowe nie natrafiłem,…

Read More

Nikt tego nie robi, czyli absolutnie subiektywna i całkowicie nieprofesjonalna lista dziesięciu najważniejszych blogów książkowych w Polsce

Skoro nie ma najmniejszych szans na to, aby blogerzy książkowi trafili do jakiegoś rankingu wyróżniającego ich w zakresie bycia opiniotwórczym to postanowiłem zrobić własny. Robiony całkowicie z głowy i na pałę, ale może stanie się początkiem interesującej dyskusji i za rok uda się nam wspólnie stworzyć bardziej profesjonalny. Kolejność na liście jest całkowicie przypadkowa i w żaden sposób nie wartościuje moich sądów. Część blogerów z listy znam osobiście, niektórych nie, paru osób nie zdarza mi się czytać zbyt często, ale wiem, że są opiniotwórczy. Są na niej też tacy za…

Read More

[Z zakurzonej półki] Psia wędrówka w rytm płynących łez

Historie wyciskające z nas łzy pamiętamy najdłużej. Niektóre z  nich wydają się żyć ponad wszelkimi barierami: wieku, wrażliwości i moralności. Wzruszają swoją szczerością, tkając dramaty trafiające do każdego z nas. Jednym z takich uniwersalnych przekazów są historie o psach – tych bezbronnych, darzących ludzi pełnym zaufaniem i wzbogacających nasze życie magiczną wiernością. Opowieści burzące ich beztroską wiarę w człowieka i świat sprawiają, że płaczemy nad smutkiem tych istot. Nawet, jeśli to jedynie fikcja. „Biały Bim Czarne Ucho” jest historią losów gordon-setera Bima o niecodziennym umaszczeniu, wyrażonym już w samym tytule.…

Read More
Przeczytane 2014 

Dziwne płazy z końca lata.

Lato się kończy. Adam Tyszka, policjant ze Śląska, jedzie sobie odpocząć na Hel. Kurort nie jest tak zapchany turystami jak w szczycie sezonu i choć jeszcze sporo ludzi się kręci po okolicy, to wrzesień już jednak powolutku zaczyna dawać o sobie znać. Po kilku dniach zaczyna mu się jednak nudzić i kiedy na plaży zostaje znaleziony trup nie jest do końca przekonany, że to utonięcie. Zaczyna prywatne śledztwo, z nudów łazi za pewna tajemniczą kobietą, aż w końcu kończy swój urlop w celi. Jego szef, nadkomisarz Edmund Polański, pędzi aby…

Read More