Czytam synkowi Przeczytane 2015 

[Nieczytam synowi] Rysio Raper i straszna kiełbasa – Finowie to ludzie dość dziwni?

Fińskie siostry, chyba, bo z moim fińskim trochę nie najlepiej, Sinikka Nopola oraz Tiina Nopola teoretycznie napisały świetną książkę. Prawa do przygód Rysia Rapera kupiło już 16 krajów więc powinno być super, ale nie jest. Znajomy blogowy guru zabronił pisać, że coś nie jest fajne „bo tak”, więc spróbuje wyartykułować w czym rzecz.

Read More
Komiks 

Black Science – 1 – Zasada nieskończonego spadania

Dla przeciętnego czytacza komiksów rynek komiksowy w Ameryce to właściwie dwa wydawnictwa, Marvel i ci od Batmana z Supermenem, reszta nie istnieje. Na szczęście zdarza się tak, że coraz częściej trafiają do nas też tytuły spod szyldu IDW Publishing, Dark Horse Comics i Image Comics. Komiks Black Science wydany właśnie przez Taurus Media pochodzi ze stajni tego ostatniego wydawcy.

Read More
Adrian (Secrus) Książka Z zakurzonej półki 

[Z zakurzonej półki] „Grzechem jest zabić drozda”

Zabić drozda przeżywa ostatnio drugą młodość. Dlaczego? Oczywiście za sprawą wiadomości, która obiegła cały literacki światek. Prawniczka Harper Lee odnalazła pierwotną wersję pierwszej powieści autorki, napisanej jeszcze przed publikacją jej jedynej książki. Niebawem 88-letnia pisarka wyda drugi tytuł w życiu, a czytelnicy będą mogli poznać kontynuację losów Smyka. Dlatego tak szybko poznikały z bibliotek egzemplarze Zabić drozda – ludzie chcą wiedzieć, co było wcześniej, a że pewnie mnóstwo osób już się z książką zetknęło, to najlepszy czas, by taką perełkę sobie odświeżyć. Ja nosiłem się z lekturą już jakiś czas,…

Read More
Adrian (Secrus) Książka 

„Niewidzialny strażnik” – baskijska makabra raz…

Młode, kilkunastoletnie dziewczyny, z pozoru niewinne i wciąż tkwiące w okresie dojrzewania. Znajdowane na wpół nagie w miejscach niedaleko rzek i jeziora. Pocięte ubranie, otwarte dłonie, rozłożone wnętrzem ku górze, w geście Matki Boskiej. Na szyi ślad po uduszeniu twardym sznurem, w pobliżu drogi buty ustawione jeden przy drugim, jakby zamordowane same wybrały taki los. Tłuste, aromatyczne ciasteczko – hiszpański przysmak – położone na wzgórku łonowym ofiar, włosy łonowe rozrzucone w okolicy. Ktoś chciał je powstrzymać przed dorosłością, uchwycić dziewczęce piękno na zawsze, ktoś, kto dawno odszedł od zdrowych zmysłów.

Read More