Bonneville – komiks, nie komiks

Bonneville to jeden z trzech komiksów Marvano wznowionych ostatnio przez Egmont. Wszystkie trzy albumy poza rysownikiem łączy jeszcze jedno. Mają tego samego scenarzystę i jest nim sam Marvano. Taki pakiet prezentujący bardzo różnorodną twórczość i wszechstronność belgijskiego autora.

Kontynuuj czytanie

Bułgaria, złoto i rakija

Bułgaria. Złoto i rakija Magdaleny Genow to kolejna odsłona pojawiającej się od niedawna serii Wydawnictwa Poznańskiego, łączącej podróżnicze klimaty ze wspomnieniami i nutką reportażu. Większość wcześniejszych książek z tej linii wydawniczej zabierała nas na północ kontynentu. Tym razem pora wybrać się na południe. Do kraju, który kiedyś był szczytem polskich wakacyjnych marzeń.

Kontynuuj czytanie

Batman Metal tom 2, sporo już wiemy

O pierwszym tomie serii Batman Metal pisałem TUTAJ. Przyznam szczerze, że miałem mieszane uczucia, przede wszystkim przez to, że czułem się nieco fabularnie zagubiony. Tom drugi zaspokaja moje potrzeby i serwuje naprawdę solidną dawkę wiadomości na temat tego, kto i dlaczego rozwalił nasz świat.

Kontynuuj czytanie

Vice versa, urban fantasy z wysokiej półki

Dzisiaj miało być zupełnie coś innego, ale wydawca zniósł embargo na Vice versa, a ja nie mogłem się powstrzymać. Tak się składa, że ostatnio sporo u mnie Hardej Hordy, ale co się dziwić, ekipa świetnie pisze, a nowa książka Mileny Wójtowicz to tego znakomity przykład. Post Scriptum było hitem ubiegłorocznych wakacji, nowa odsłona przygód Binki…

Kontynuuj czytanie