Bułgaria Przeczytane 2019 

Bułgaria, złoto i rakija

Bułgaria. Złoto i rakija Magdaleny Genow to kolejna odsłona pojawiającej się od niedawna serii Wydawnictwa Poznańskiego, łączącej podróżnicze klimaty ze wspomnieniami i nutką reportażu. Większość wcześniejszych książek z tej linii wydawniczej zabierała nas na północ kontynentu. Tym razem pora wybrać się na południe. Do kraju, który kiedyś był szczytem polskich wakacyjnych marzeń.

Read More
Vice versa Przeczytane 2019 

Vice versa, urban fantasy z wysokiej półki

Dzisiaj miało być zupełnie coś innego, ale wydawca zniósł embargo na Vice versa, a ja nie mogłem się powstrzymać. Tak się składa, że ostatnio sporo u mnie Hardej Hordy, ale co się dziwić, ekipa świetnie pisze, a nowa książka Mileny Wójtowicz to tego znakomity przykład. Post Scriptum było hitem ubiegłorocznych wakacji, nowa odsłona przygód Binki i jej współpracowników z całą pewnością będzie jedną z najlepszych książek tegorocznego okresu wypoczynku.

Read More
Śpiew potępionych Przeczytane 2019 

Śpiew potępionych, czyli powrót do świata Zmroczy

Śpiew potępionych to kolejna odsłona najbardziej niedocenianego cyklu książkowego jaki znam. I nie mówię tu o polskim fantasy! Chodzi mi o świetnie napisana serię, z genialnie zbudowanym światem i znakomitymi postaciami, która wciąż nie może się przebić do pierwszego szeregu. A ja zupełnie nie wiem czemu.

Read More